Op 26 en 27 oktober aanstaande organiseert onze partner in crime Jazz International Rotterdam RAUWFEST in Rotown en BIRD. De twee avonden staan in het teken van avontuurlijke livemuziek, die de rafelrandjes van de jazz opzoekt.
Op RAUW wordt nieuw werk gepresenteerd van met name Rotterdams talent. Op het festival staan o.a. Batavieren Carmen van Mulier, Jimmi Hueting (Nemrac) en Mark Schilders (WAAN)
Over Nemrac
Carmen Mulier presenteert samen met haar band Nemrac haar debuut EP. De overige bandleden zijn Denis Baeten (drums), Daniel Eskens (basgitaar/bassynthesizer) en mede-Batavier Jimmi Hueting (effecten, synthesizer, backing vocals).
Om alvast in de sfeer te komen kun je naar het eerste nummer ‘I Am Dune’ luisteren op Spotify.
Over WAAN
WAAN is de nieuwe band van Bart Wirtz en Emiel van Rijthoven. Op het podium, met ook bassist Matteo Mazzù en drummer Mark Schilders, wordt een spannende ratatouille van elektronica, roots en moderne jazz geserveerd.
Luister hier naar hun Edison genomineerde album ‘ Echo Echo’ dat dit jaar op het Duitse Sonar Kollektiv verscheen.
6 mei 2026
Het nieuwe album van Yiorgos Bereris brengt hedendaagse jazz, Griekse volksmuziek en filmmuziek samen.
23 april 2026
Het nieuwste album van Agathe Ensemble verkent het raakvlak tussen Nederlandse, Zweedse en Noorse volksmuziektradities en klassieke muziek.